Serce domowego centrum rozrywki

Usiądź wygodnie w fotelu, weź pilota i zobacz jak w prosty sposób możesz obsługiwać domowe i internetowe zasoby audio i wideo. Doświadcz najwyższej jakości obrazu wideo HD w połączeniu z krystalicznie czystym dźwiękiem cyfrowym HD.

Odtwarzacz Xtreamer Media Player & Streamer to optymalne rozwiązanie umożliwiające odtwarzanie materiałów wideo HD (MKV, H.264, AVCHD), nagrań z kamer FullHD, słuchanie cyfrowej muzyki w najwyższej jakości i prezentację zdjęć w rozdzielczościach HD na ekranie TV.
Jako główne źródło w zestawie kina domowego, z dostępem do domowych archiwów multimedialnych, pozwala przenieść się domownikom sprzed ekranu komputera PC do salonu, na fotel, przed wielkoformatowy ekran TV.

Dzięki obsłudze większości formatów audio i wideo spotykanych na rynku, dzięki przemyślanej konstrukcji i nowoczesnym technologiom, odtwarzacz zapewnia najwyższą jakość odtwarzania materiałów HD i wysoką wydajność przy pracy z materiałami pobieranymi z sieci lokalnej i internetu. Wszechstronny, wyposażony w mnóstwo funkcji, Xtreamer stanowi niemal idealne rozwiązanie problemów związanych z zarządzaniem i dostępem do domowych bibliotek mediów oraz do mobilnych bibliotek twojej rodziny i przyjaciół.

Odtwarzacz posiada złącze sygnału HD w standardzie HDMI, pozwala na instalację wewnętrznego dysku 2.5" i na podłączanie zewnętrznych urządzeń USB. Opcja pracy w sieci przewodowej i bezprzewodowej pozwala na integrację urządzenia z serwerami plików i komputerami domowymi. Zastosowane rozwiązania pozwalają na dostęp do wszelkich zasobów i nośników, na których mogą być zgromadzone dane multimedialne. Pliki mogą być pobierane z wewnętrznego dysku twardego, z komputerów i serwerów NAS podłączonych do sieci, a także z dysków i innych pamięci ze złączem USB (zewnętrzne dyski USB, pamięci USB, napędy DVD, czytniki kart pamięci, kamery i aparaty fotograficzne, itd.).

Złącze HDMI pracuje zgodnie ze specyfikacją 1.3a, pozwala na obsługę nowych formatów wielokanałowych audio, takich jak DTS, Dolby Digital. W pełni obsługiwane sš formaty audio HD (DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus i Dolby TrueHD) - sygnał może być dekodowany do formatu 2-kanałowego (np. gdy odtwarzacz podłączony jest wyłącznie do odbiornika TV), lub przesyłany do amplitunera w czystej formie (tryb passthrough).
Xtreamer obsługuje najnowsze formaty wideo o wysokich wymaganiach co do przepustowości (high bitrate), wliczając w to MPEG2 MP@HL, H.264 HP@L4.1, VC-1 AP@L3 w TS, z przepustowością do 40Mbps. Możliwości te zapewniają płynne odtwarzanie materiałów HD w rozdzielczościach 1080p.
W odpowiedzi na wymagania stawiane odtwarzaczom telewizji internetowej, Xtreamer obsługuje także format FLV, co pozwala na oglądanie materiałów wideo nadawanych przez internet.

Oprogramowanie odtwarzacza jest stale uaktualniane, dodawane są nowe funkcje, w przyszłości stanie się możliwe uzupełnienie obsługi o nowe formaty i kodeki audio wideo. Nowe wersje oprogramowania publikowane są w internecie i użytkownicy mogą w prosty sposób dokonywać samodzielnej aktualizacji sprzętu.

Xtreamer - HD Multimedia Player & Streamer

Pokaż listę sklepów...
Główne cechy odtwarzacza Xtreamer SideWinder

 • Mała zwarta obudowa, chłodzona pasywnie (bez wntylatora), łatwa do przenoszenia i przystosowana do szybkiej instalacji w nowym miejscu
 • Opcja instalacji wewnętrznego dysku 2.5" o pojemności do 750GB
 • Złącze HDMI z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz, tryb 24p)
 • Cyfrowe optyczne wyjście audio
 • Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigtal), DTS, wbudowane dekodery umożliwiające downmix dźwięku wielokanałowego do stereo (na wyjściu analogowym i cyfrowych w PCM)
 • Dekodowanie formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD) do formatów DTS/PCM
 • Obsługa trybu passthrough dla wielokanałowych formatów audio, także audio HD (od oprogramowania v2.4) - na złączu HDMI
 • Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11b/g/n.
 • 2 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB oraz karty WiFi.
 • Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV
 • Obsługa polskich napisów do filmów w formatach SRT, SMI, SUB, SSA, odczyt napisów z plików MKV oraz m2ts.
 • Odtwarzanie obrazów ISO płyt DVD oraz BluRay - z uproszczoną nawigacją pozwalającą na zmianę ścieżki dźwiękowej i wybór napisów
 • Odtwarzanie formatów DVD i BluRay z katalogów z plikami zgranymi bezpośrednio z płyt
 • Odtwarzanie plików audio w formatach MPEGAudio, OGG, ADIF, DTS, AC3, obsługa playlist M3U i PLS
 • Obsługa informacji o wykonawcach i albumach dla plików MP3, wyświetlanie okładek
 • Movie JukeBox - wewnętrzne oprogramowanie generujące informacje o plikach wideo (w planach pobieranie m.in. z FilmWeb.pl), pozwalające na przeglądanie katalogów z filmami w graficzny sposób.
 • Opcja przeglądania katalogów zdjęć w postaci list plików i miniaturek, obsługa pokazów zdjęć z muzyką w tle
 • Kilkadziesiąt internetowych serwisów wideo w tym YouTube, obsługa strumieni FLV.
 • Xtreamer LIVE - społeczność użytkowników przygotowuje i udostępnia zestaw ponad 100 serwisów do łatwej instalacji w urządzeniu.
 • Obsługa internetowych stacji radiowych, zdefiniowanych w menu lub przez pliki PLS/PLSX
 • Opcja blokowania hasłem dostępu do wybranych folderów
 • Dostęp do dysku przez strony WWW, opcja zdalnego uruchamiania odtwarania oraz podglądu pracy odtwarzacza
 • Wirtualny pilot zdalnego sterowania w przeglądarce WWW (zgodny m.in. z iPhone), z informacją o aktualnie odtwarzanym materiale.
 • Wbudowany serwer Samba/CIFS, FTP oraz UPnP
 • Klient SAMBA/CIFS, UPnP oraz NFS
 • Obsługa DDNS
 • Wielojęzyczne menu wyświetlane w HD, obejmujące język polski, obsługa polskich znaków w napisach.
 • Gwarancja 24 miesiące
Xtreamer Sidewinder - HD Multimedia Player & Streamer
Xtreamer Sidewinder - HD Multimedia Player & Streamer
Procesor

Realtek RTD1283DD+

Układ RTD1283 jest procesorem nowej generacji zrealizowanym zgodnie z koncepcją SoC (System on Chip). Układ zaprojektowany został na potrzeby zastosowań w urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku, które mają zapewnić kompleksową obsługę materiałów multimedialnych, obejmujących także wideo HD.
Procesor zapewnia obsługę sieci komputerowych przewodowych (LAN) oraz bezprzewodowej (WLAN/WiFi) oraz obsługę dysków twardych i pamięci masowych USB.
Wersja procesora użyta w odtwarzaczu Xtreamer SideWinder pozwala na pełną obsługę dźwięku w formatach DTS-MA oraz Dolby TrueHD.

Pamięć

128MB DDR2 SDRAM (2x512Mbit)
256MB Flash (1x2Gbit)

Xtreamer został wyposażony w moduły pamięci zaprojektowane do pracy w konstrukcjach o dużych wymaganiach dla szybkości transferów i dla czasów dostępu.
Zastosowane układy zapewniają dużą wydajność pracy urządzania, szczególnie podczas dekodowania materiałów wideo HD.

Xtreamer - procesor Realtek RTD1283
Obudowa

Wysokość: 167mm (bez podstawki)
Grubość: 46mm
Głębokość: 111mm

Waga: 530g (bez dysku)

Jedną z głównych cech wyróżniających obudowę Xtreamer Sidewinder jest duży radiator zamontowany po obu bokach obudowy. Radiator pozwala na efektowne odprowadzanie ciepła z procesora oraz dysku twardego montowanego w obudowie. Odtwarzacz nie posiada wentylatora, co w praktyce zapewnia bezgłośną pracę zestawu.

Xtreamer to także jeden z najmniejszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku. Małe wymiary i waga sprawiają, że jest urządzeniem bardzo mobilnym i jednocześnie prostym w podłączeniu i łatwym w obsłudze. Przemyślany, ergonomiczny, a przy tym lekki i nieduży pilot, pozwala na sterowanie odtwarzaczem bez odrywania wzroku od ekranu.

Obudowa przystosowana jest do pracy w pionie, w zestawie znajduje się specjalna stopka zapewniającej stabilną pozycję odtwarzacza.

Xtreamer Sidewinder - HD Multimedia Player & Streamer
Obsługiwane formaty

Kontenery wideo:
  MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
  MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
  MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
  VOB
  AVI, ASF, WMV
  Matroska (MKV)
  MOV (H.264), MP4, RMP4
  FLV - Flash Video

Kodeki wideo
  XVID SD/HD
  MPEG-1
  MPEG-2 (MP@HL)
  MPEG-4.2 (ASP@L5 720p 1-point GMC)
  WMV9 (MP@HL)
  H.264 (BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1)
  VC-1 (MP@HL, AP@L3)

Formaty odtwarzania strumieniowego:
  RTSP
  FLV

Kontenery audio:
  AAC, M4A
  MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
  WAV
  WMA
  FLAC
  OGG
  AVC HD

Kodeki audio:
  Dolby Digital (AC3)
  Dolby TrueHD (downmix do PCM 2.0)
  DTS
  DTS-HD (downmix do DTS 5.1/PCM 2.0)
  WMA, WMA Pro
  AAC
  MP1, MP2, MP3
  LPCM
  FLAC
  Vorbis

Obsługa audio passthrough:
  DTS
  Dolby Digital (AC3)
  PCM 2.0 do 5.1ch

Obsługa HD audio:
  DTS-HD MA*
  DTS-HD HR*
  Dolby True HD*
  Dolby Digital Plus*

* przy odtwarzaniu Xtreamer wykonuje konwersję (downmix) do podstawowych formatów DTS lub AC3 (Dobly Digital).
Od wersji oprogramowania 2.4 wszystkie formaty HD będą obsługiwane także w trybie passthrough. Testowe wersje oprogramowania opublikowane przez producenta w lipcu 2010 mają tę funkcjonalność uruchomioną.

Formaty zdjęć:
  JPEG, HD JPEG
  BMP
  PNG
  GIF

Inne formaty:
  ISO, IFO (dla obrazów płyt Video DVD)
  ISO (dla obrazów płyt BluRay, bez obsługi menu)
  RM, RA, RAM
  M3U (playlist)
  PLS, PLSX (playlist, internet audio)

Xtreamer - obsługiwane formaty plików
Formaty napisów:
  SRT (SubRip)
  SMI (Sami)
  SUB (MicroDVD)
  SSA (Sub Station Alpha)
  IDX
  PGS (BD)

Xtreamer SideWinder obsługuje większość najpopularniejszych formatów napisów do filmów. Obsługiwane formaty są standardami w wielu krajach, a pliki z napisami są łatwe do znalezienia w internecie.

Odtwarzacz wyświetla napisy w dolnej części ekranu. Pozwala na zmianę ich koloru, koloru cienia, wielkości i położenia. Dedykowane przyciski pilota pozwalają na łatwą synchronizację napisów z obrazem.

Odtwarzacz radzi sobie z napisami wbudowanymi w pliki MKV, pozwala na przełączanie między napisami wbudowanymi i pobieranymi z plików zewnętrznych. W pełni obsługuje wbudowane napisy przy odtwarzaniu materiałów DVD z plików ISO i IFO oraz obrazów ISO i kopii BDMV płyt BluRay.

Xtreamer - Obsługa napisów
Serwisy internetowe

Wideo:
 YouTube (w tym także niektóre materiały w HD)
 ... i wiele innych, zakres dostępnych serwisów jest zależny do działania zewnętrznego serwera zarządzanego przez producenta urządzeń.
Muzyka:
 Internetowe stacje radiowe
Zdjęcia:
 Picasa, Flickr
Kanały RSS
 Yahoo News, BBC News, CNN News i inne
Inne serwisy:
 Pogoda (z dokładnością do miasta, obejmuje teren Polski, z prezentacją lokalizacji na mapach Google)
 Xtreamer News
Xtreamer LIVE:
Kilkadziesiąt serwisów zawierających głównie treści wideo (niektóre po kilkaset plików), podzielonych na 12 grup tematycznych. Usługa wymaga przeprowadzenia prostej instalacji przez użytkownika, projekt jest prowadzony przez społeczność użytkowników odtwarzacza, przy technicznym wspraciu producenta. Więcej informacji.

Xtreamer zapewnia dostęp do ogromnych zasobów internetowych bibliotek wideo. Kilkadziesiąt serwisów pogrupowanych zostało wg tematyki. Większość tych materiałów jest także dostępnych na monitorze komputera PC. Xtreamer daje nam jednak pełną swobodę wyboru - możemy siedzieć przed komputerem lub przed dużym ekranem zestawu kina domowego.

Dostęp do materiałów internetowych jest w Xtreamerze prosty i intuicyjny. Sposób nawigacji jest dostosowany do korzystania z pilota i ekranu TV (tu pełna przeglądarka stron WWW nie sprawdza się). Materiały wideo dostępne są w sposób zbliżony do przeglądania kanałów TV, z tą różnicą, że dane pobierane są na bieżąco ze stron i serwerów internetowych.


Xtreamer - Serwisy internetowe
Połączenie z siecią

Ethernet 10/100 Mbps (RJ45)
WIFI 802.11bgn
(opcjonalny adapter USB)

Xtreamer może zostać bez problemu podłączony do bezprzewodowej sieci komputerowej za pomocą małej anteny ze złączem USB. Antena jest w rzeczywistości adapterem WiFi pracującym w standardzie 802.11n, który zapewnia kilkukrotnie wyższe transfery i znacznie większy zasięg w porównaniu z powszechnie stosowanym standardem 802.11g. Adapter jest zgodny z 802.11bg i pozwala na komunikację także ze starszymi routerami pracującymi w tym standardzie.

Xtreamer wyposażony jest w złącze Ethernet LAN 10/100Mbit gwarantujące pełne wykorzystanie możliwości sieciowych odtwarzacza, szybkie transfery plików oraz odtwarzanie wymagających materiałów wideo HD z dysków sieciowych.
Przewodowe połączenie Xtreamera z routerem zapewnia najszybszy dostęp do internetu i urządzeń sieciowych, takich jak: konsole gier, odtwarzacze multimedialne, serwery NAS czy komputery PC.

Technologia QoS
W Xtreamerze zastosowano technologię QoS, która analizuje przewodowy i bezprzewodowy ruch w sieci i optymalizuje go, tworząc wiele równoległych strumieni danych. Xtreamer wyposażono także w system WISH (Wireles Intelligent Stream Handling), który podnosi efektywność pracy sieci bezprzewodowej przez inteligentne kolejkowanie transmisji z uwzględnieniem pakietów, które muszą być przesłane bez opóźnień w ustalonych ramach czasowych. System WISH wykrywa transfery materiałów wideo przeznaczone do odtwarzania na żywo. W połączeniu z technologią QoS zapewnia optymlną pracę w sieci bezprzewodowej z priorytetem dla płynnego odtwarzania materiałów wideo.
Xtreamer - Połączenie z siecią

Xtreamer - Połączenie z siecią
Opcje połączeń

Zgodny z systemami Windows, Mac i Linux
Xtreamer został zaprojektowany z myślą o użytkownikach systemów Windows, Mac OS oraz Linux.
System Windows pozwala na połączenie z odtwarzaczem przez protokoły FTP i Samba. System Mac OS przez protokoły FTP, AFP i Samba. System Linux przez FTP, Samba i NFS. Rzeczywiste transfery osiągają wartości 50Mbps*.
Wykorzystanie kodowania znaków w systemie Unicode rozwiązuje problem znaków narodowych występujących w różnych językach.

Windows 7
Komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows 7 obsługujące grupę HomeGroup z łatwością połączą się z odtwarzaczem Xtreamer umożliwiając dostęp do odczytu i zapisu wszelkich plików multimedialnych.
Wersja 2.0 oprogramowania systemowego dla odtwarzacza wprowadzi dodatkowe optymalizacje w obsłudze sieci umożliwiając łatwiejszy dostęp do zasobów CIFS/SMB (samba) w Windows 7.

UPnP i dostęp przez WWW
Urządzenie jest zgodne z serwerami UPnP, obsługuje standardy UPnP SSDP oraz UPnP AV

Opcje zarządzania plikami na dysku Xtreamera są dostępne za pośrednictwem przeglądarki WWW. Przeglądarka pozwala na kopiowanie danych do i z dysku odtwarzacza, na zakładanie katalogów, kasowanie plików i oczywiście na odtwarzanie materiałów audio i wideo. Po odpowiedniej konfiguracji routera sieci lokalnej, w której pracuje Xtreamer, możliwy jest zdalny dostęp do zarządzania plikami także z sieci internet.

Dyski i pamięci USB
Kiedy wbudowany dysk twardy zostanie zapełniony, dwa złącza HOST USB pozwalają na łatwe rozszerzenie pojemności przez podłączenie zewnętrznych dysków twardych (obsługa do dwóch dysków 2000GB każdy). Xtreamer obsługuje dyski w formatach FAT16, FAT32, NTFS, UDF, EXT3 oraz NFS.


* Pomiar wykonany dla połączenia LAN 100Mbit, protokół Samba, odczyt dużego pliku z dysku Xtreamera przez komputer PC z Windows.
Xtreamer - Opcje połączeń

Xtreamer - dostęp przez przeglądarkę
Dysk twardy

Xtreamer przygotowany jest do montażu wewnętrznego dysku twardego o wielkości 2.5" i grubości 9.5mm. Obsługiwane są dyski ze złączem SATA/SATA II.
Odtwarzacz obsługuje dyski do 750GB (obudowy dysków o pojemnościach 1000GB mają obecnie grubość 12mm).

Xtreamer może pracować bez dysku twardego, pobierając dane z dysków i pamięci USB oraz z sieci komputerowej (np. z serwera eTRAYz). Instalacja dysku pozwala na korzystanie z odtwarzacza niezależnie od zewnętrznych źródeł danych i zapewnia najszybszy dostęp do zgromadzonych materiałów audio i wideo. Instalacja dysku pozwala także na uruchomienie funkcji serwera sieciowego NAS w odtwarzaczu. Dysk Xtreamera formatowayny jest s systemie NTFS. Opcja formatowania dostępna jest z poziomu menu.

Dyski 2.5" są powszechnie stosowane w notebookach. Cechy dysków 2.5" to: bardzo wysoka kultura pracy (niski poziom hałasu i wibracji), małe zapotrzebowanie na energię, niska waga oraz bardzo wysoka odporność na wstrząsy i uderzenia (ok. 3x wyższa w porównaniu do dysków 3.5").

Xtreamer - dyski twarde
Wyposażenie standardowe

 • Odtwarzacz Xtreamer (bez dysku)
 • Zasilacz sieciowy AC 100~240V (EU), DC 12V 3A
 • Podstawka do pracy w pionie
 • Pilot zdalnego sterowania z bateriami (2xAAA)
 • Kabel AV (3x chinch)
 • Kabel USB PC
 • Drukowana instrukcja Quick Start (ang)
 • Gwarancja 24 miesiące

Wyposażenie opcjonalne

Xtreamer Sidewinder - piloty zdalnego sterowania
...