Xtreamer Elvira - kieszonkowy odtwarzacz FullHD

Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira jest najmniejszym i najprostszym, a także najtańszym odtwarzaczem w portfolio producenta. Przeznaczona jest dla początkujących użytkowników oraz dla osób, które miały już styczność z odtwarzaczami multimedialnymi i potrzebują dodatkowego małego urządzenia, które można bez trudu przenosić i instalować w różnych miejscach.

Przy projektowaniu oprogramowania odtwarzacza, Xtreamer wykorzystał swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyte przy produkcji podobnych urządzeń. Elvira jest prosta w obsłudze i instalacji, oferuje obsługę wszelkich formatów audio i wideo z plików z dysków i pamięci USB. Po podłączeniu do odbiornika HDTV i systemu kina domowego urządzenie pozwala odtwarzać pliki wideo HD (MKV, Blu-ray ISO), muzykę w stratnych i bezstratnych formatach, obsługuje format Audio-HD oraz pliki audio wysokiej rozdzielczości 24bit/192kHz.

Xtreamer Elvira Procesor Realtek RTD1005 500MHz zastosowany w odtwarzaczu jest nowym układem, produkowanym specjalnie dla modelu Elvira. Układ pozwala na odtwarzanie plików wideo Full HD i SD w wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV) oraz obrazów płyt DVD i Blu-ray z plików na dysku.
Wielokanałowe filmowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez konieczności używania odpowiedniego amplitunera. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), również w jakości 96kHz i 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z efektami przejść i muzyką w tle.
Xtreamer Elvira Oprogramowanie odtwarzacza pozwala na wygodną i szybką nawigację po plikach multimedialnych. Dane mogą być prezentowane w tradycyjny tekstowy sposób lub jako miniaturki i okładki filmów czy albumów muzycznych. Interfejs użytkownika zaprojektowany został z dużą dbałością o formę graficzną i szczegółowość podawanych informacji. Funkcje kontroli odtwarzania, nawigacji, powiększania i zmiany proporcji zawierają wszelkie udogodnienia, których oczekuje użytkownik. Menu kontroli parametrów napisów do filmów, pozwala na ustawienie wielkości, położenia i kolorów czcionki, a także wielkości i koloru cienia i korektę synchronizacji napisów z obrazem. Użytkownik może także wskazać do wyświetlenia pliki z napisami znajdujące się w dowolnym miejscu na dysku.

Źródłem danych dla odtwarzacza mogą dyski i pamięci podłączane do jednego z dwóch złącz USB, w które wyposażono odtwarzacz. Z tyłu obudowy znajdują się złącza AV, obejmujące wyjście HDMI, cyfrowe i analogowe wyjścia audio, kompozytowe złącze wideo oraz złącze zewnętrznego czujnika pilota.

Mała i bardzo lekka obudowa urządzenia (ok. 155g) zapewnia mu dużą mobilność. Dodatkowe złącze czujnika podczerwieni pozwala na dyskretną instalację urządzenia w ukryciu przy zachowaniu pełnej kontroli jego pracy, np. w autobusie, samochodzie, poczekalni, hotelu, itd.


Główne cechy odtwarzacza Xtreamer Elvira

 • Bardzo mała, lekka i dyskretna obudowa, chłodzona pasywnie (bez wentylatora), łatwa do przenoszenia i przystosowana do szybkiej instalacji w każdym miejscu
 • Prosta konfiguracja, łatwy w obsłudze i przyjazny interfejs użytkownika
 • Złącze HDMI v1.3 z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz, tryb 24p), złącze kompozyt wideo
 • Wydajny procesor Realtek 500Mhz, zaprojektowany specjalnie dla Xtreamera do modelu Elvira
 • Cyfrowe optyczne wyjście audio
 • 2 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB
 • Wyjście zewnętrznego czujnika podczerwieni (EXT-IR) pozwala na instalację urządzenia w ukrytych miejscach, w domu, w samochodzie, w hotelu...
 • Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigtal), DTS, wbudowane dekodery umożliwiające downmix dźwięku wielokanałowego do stereo (na wyjściu analogowym i cyfrowych w PCM)
 • Dekodowanie formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD) do formatów AC3/DTS/PCM (5.1/2.0), obsługa trybów passthrough
 • Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV
 • Odtwarzanie formatów DVD i BluRay z obrazów ISO i katalogów z plikami zgranymi bezpośrednio z płyt.
 • Dostępne funkcje płynnego przewijania materiałów wideo w obie strony, funkcja szybkiego przeskoku oraz wiele opcji powiększania i zmiany proporcji obrazu
 • Obsługa polskich napisów do filmów w formatach SRT, SMI, SUB, SSA i innych, odczyt napisów z plików MKV oraz m2ts, opcja wyboru pliku z napisami z dowolnego folderu na dysku.
 • Odtwarzanie plików audio w formatach MPEGAudio, FLAC, OGG, WAV, WMA, APE, dostępne tryby zapętlania i odtwarzania losowego.
 • Obsługa informacji o wykonawcach i albumach dla plików MP3, wyświetlanie okładek
 • Obsługa pokazów zdjęć z muzyką w tle, z różnymi efektami przejść i czasami prezentacji
 • Opcja przeglądania katalogów zdjęć w postaci list plików i miniaturek
 • Możliwość blokowania hasłem dostępu do wybranych katalogów
 • Funkcja AutoPlay pozwalająca na stosowanie urządzenia w prostych, bezobsługowych instalacjach reklamowych
 • Indeksowanie plików na dyskach na potrzeby funkcji szybkiego wyszukiwania danych, katalogowanie muzyki wg tagów, zdjęć i filmów wg dat, wielkości pliku itd.
 • Polskie menu (po aktualizacji oprogramowania, od 09.2012)
 • Gwarancja 24 miesiące
Odtwarzacz nie oferuje obsługi sieci komputerowej.


Xtreamer Elvira
Procesor

Realtek RTD1005

Sercem Elviry jest układ Realtek RTD1005 500Mhz produkowany specjalnie dla tego odtwarzacza. Procesor zapewnia kompleksową obsługę materiałów multimedialnych, obejmujących m.in wideo HD i BluRay ISO.
Pozwala na pełną obsługę dźwięku w formatach DTS-MA oraz Dolby TrueHD, obsługuje pliki muzyczne hi-res z plików FLAC i WAV.

Pamięć

128MB DDR2 SDRAM

Xtreamer - procesor Realtek RTD1005
Obudowa

Szerokość: 135mm
Wysokość: 36mm
Głębokość: 110mm

Waga: 155g

Obudowa jest przystosowana do pracy w poziomie. Wykonano ją z plastiku, nie wymaga wymuzonego chłodzenia wentylatorem, zapewnia całkowicie bezgłośną pracę zestawu.

Xtreamer Elvira to jeden z najmniejszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku. Małe wymiary i bardzo niska waga sprawiają, że jest urządzeniem mobilnym i jednocześnie prostym w podłączeniu i łatwym w obsłudze.
Wyjście zewnętrznego czujnika podczerwieni (EXT-IR) pozwala na instalację urządzenia w ukrytych miejscach, w domu, w samochodzie, w hotelu...


Xtreamer Elvira

Obsługiwane formaty

Formaty wideo:
  AVI / MKV / TS / M2TS / MPG /
  MP4 / MOV / M4V / VOB / ISO / DVD-ISO /
  IFO / DAT / WMV / ASF / RMVB / BD-ISO

Kodeki wideo
  MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4
  H.264/AVCHD
  DivX (3,4,5,6,7)
  WMV9 (MP@HL)
  VC-1 (MP@HL, AP@L3)
  RealVideo (RMVB) 8/9/10 (do 720p)

Formaty audio:
  AAC, M4A, AIFF
  MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
  WAV (PCM do 24b 192kHz 2ch, DTS 6ch, DTS96/24)
  FLAC (do 24b/192kHz 2ch, do 24b/96kHz 6ch)
  WMA
  OGG Vorbis
  APE (Monkey Audio)
  CUE (dla APE)

Kodeki audio:
  Dolby Digital (AC3) 5.1 - passthrough oraz downmix do stereo
  Dolby Digital Plus 7.1 - passthrough
  Dolby TrueHD 7.1 - passthrough oraz downmix do AC3 5.1 lub stereo
  DTS HD 7.1 - passthrough, downmix do DTS 5.1 lub stereo
  DTS 5.1 - passthrough oraz downmix do stereo
  DTS96/24 - passthrough oraz downmix do stereo
  FLAC
  MPEG-1/2 (layer 1,2,3)
  WMA9
  LPCM
  OGG

Formaty zdjęć:
  JPEG, HD JPEG
  BMP
  GIF
  PNG
  GIF

Inne formaty:
  ISO, IFO (dla obrazów płyt Video DVD)
  ISO, BDMV (dla obrazów płyt BluRay, odtwarzanie uproszczone, bez menu)

Xtreamer - obsługiwane formaty plikówXtreamer Elvira
Formaty napisów:
  SRT (SubRip)
  SMI (Sami)
  SUB (MicroDVD)
  SSA (Sub Station Alpha)
  ASS
  PSB
  PGS (BD)

Xtreamer Elvira obsługuje większość najpopularniejszych formatów napisów do filmów. Obsługiwane formaty są standardami w wielu krajach, a pliki z napisami są łatwe do znalezienia w internecie.

Odtwarzacz wyświetla napisy w dolnej części ekranu. Pozwala na zmianę ich koloru, wielkości i położenia, zmianę wielkości i koloru cienia oraz na korektę synchronizacji z obrazem.
Odtwarzacz radzi sobie z napisami wbudowanymi w pliki MKV, pozwala na przełączanie między napisami wbudowanymi i pobieranymi z plików zewnętrznych, zlokalizowanych w dowolnym miejscu na dysku urządzenia. W pełni obsługuje wbudowane napisy przy odtwarzaniu materiałów DVD z plików ISO i IFO oraz obrazów ISO i kopii BDMV płyt BluRay.
Pozwala na obsługę napisów czytanych z plików zewnętrznych dla obrazów płyt BD ISO.

Xtreamer - Obsługa napisów
Wyposażenie standardowe

 • Odtwarzacz Xtreamer Elvira
 • Zasilacz sieciowy AC 100~240V (EU), DC 12V
 • Pilot zdalnego sterowania z bateriami (2xAAA)
 • Kabel AV (3x chinch)
 • Drukowana instrukcja Quick Start (ang)
 • Gwarancja 24 miesiące

Wyposażenie dodatkowe (opcjonalne)

Xtreamer Elvira - pilot zdalnego sterowania
Xtreamer Elvira
Menu odtwarzacza Elvira

Od września 2012 menu odtwarzacza dostępne jest także w języku polskim.
(wymagana jest aktualizacja oprogramowania)

Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira
Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira Xtreamer Elvira