Xtreamer Wonder - Instrukcje obsługi
Skrócona instrukcja obsługi
plik PDF (1 MB)
język: polski
Pełna Instrukcja obsługi
plik PDF (12,6 MB)
źródło: strony WWW producenta
język: angielski
Xtreamer Wonder - aktualizacje oprogramowania

Aktualizacje dla odtwarzacza Xtreamer Wonder.

Zalecane jest instalowanie aktualizacji w trybie manulanym. Poniżej opis instalacji.
 • Pobierz i rozpakuj plik z oprogramowaniem

 • Otwórz plij "factory_update_param.aml" edytorem teskstu i ustaw parametr "--update_packagae=/[tu wstaw odpowiednią wartość]/xtreamer_wonder_4.12.31.zip" według sposbu instalacji. Dla instalacji z USB - "udisk", dla instalacji z karty microSD - "sdcard".


 • Zapisz zmiany i skopiuj wszystkie pliki do głównego katalogu pamięci USB lub karty microSD.
 • Włóż nośnik z oprogramowaniem do wyłączonego odtwarzacza
 • Wyciągnij kabel zasilający, następnie używająć cienkiego narzędzia wciśnij przycisk reset (mały otówr pod wtyczką LAN). Podłącz kabel zaciskający, trzymająć wciśnięty przycisk reset (ok. 3 sekund). Instalacja powinna rozpocząć się automatycznie.
 • Po zakończonej instalacji należy uruchomić ponownie odtwarzacz wybierając opcję "reboot system now".
wersja 5.12.31 Styczeń 2016
690MB (plik rar)
Instalacja należy przeprowadzić w trybie Recovery, z pamięci USB. Po aktualizacji konieczna jest ponowna konfiguracja startowa odtwarzacza.
wersja 5.8.5 Sierpień 2015
540MB (plik rar)
Aktualizacja automatyczna. Odtwarzacz podłączony do internetu, sam powinen wykryć, pobrać i zainstalować aktualizację.
Jeśli odtwarzacz nie widzi aktualizacji, należy dokonać ręcznego sprawdzenia dostępności aktualizacji w menu Settings ⇒ Update

lub

Przeprowadzić instalację w trybie Recovery, z pamięci USB. Po aktualizacji konieczna jest ponowna konfiguracja startowa odtwarzacza.
wersja 5.3.15 kwiecień 2015

UWAGA! Aktualizacja automatyczna. Odtwarzacz podłączony do internetu, sam powinen wykryć, pobrać i zainstalować aktualizację.
Jeśli odtwarzacz nie widzi aktualizacji, należy dokonać ręcznego sprawdzenia dostępności aktualizacji w menu Settings ⇒ Update

Odtwarzacz zainstaluje akutualizację tylko w przypadku gdy aktualnie zainstalowana wersja oprogramowania to 4.11.2. W przypadku posiadania wersji 4.12.31 należy ręcznie zainstalować poprzednią wersję FW.
Więcej informacji o wersji na stronach producenta
wersja 4.12.31 Styczeń 2015
467MB (plik zip)
UWAGA! Instalację należy przeprowadzić w trybie Recovery, z pamięci USB. Po aktualizacji konieczna jest ponowna konfiguracja startowa odtwarzacza.
wersja 4.11.2 (wersja bazowa) Listopad 2014
467MB (plik zip)
UWAGA! Instalację należy przeprowadzić w trybie Recovery, z pamięci USB. Po aktualizacji konieczna jest ponowna konfiguracja startowa odtwarzacza.
Xtreamer Wonder - porady

Xtreamer Wonder, to urządzenie pracujące na systemie Android, dzięki temu uzyskujemy dostęp do dużej ilości dodatkowych aplikacji dostępnych z menu sklepu Google Play (należy pamiętać że nie wszystkie aplikacje będą zgodne z urządzeniem, a część z nich może posiadać ograniczenie regionalne). Poniżej znajdują się porady ułatwiające korzystanie z Xtreamera Wonder.
Air mouse

 • Naciśnięcie przycisku z logo myszy na AirMouse powoduje przełączenie trybu sterowania. Pierwszy to sterowanie kursorem i przyciskiem OK, drugi natomiast pozwala na sterowanie strzałkami oraz przyciskiem "OK".

 • Po 30 sekundach bez aktywności pilot AirMouse przechodzi w tryb uśpienia. Wybudzić go można naciskając dowlony przycisk poza "PLAY", "Vol +" i "Vol -".
Aplikacje

 • Niektóre preinstalowane aplikacje posiadają blokadę regionalną (Netflix, Hulu+) lub wymagają posiadania konta w usłudze, do które się odnoszą.

  Np: Aplikacja HBO Go zainstalowana w systemie nie uruchamia się ze względu na problem blokadą regionalną. Aby korzystać z funkcji należy uruchomić market Google Play w polu wyszukiwania wpisać "HBO Go" i nacisnąć "OK" (lub lupę obok wpisanej nazwy). W wyświetlonych wynikach wyszukiwania, na pierwszym miejscu powinna pojawić się aplikacja "HBO Go Polska", należy ją zainstalować i przy jej pomocy korzystać z tej usługi.