Multimedia, internet, telewizja...

XtreamerTV to jedna z pierwszych premier roku 2013 na rynku odtwarzaczy multimedialnych.
Dla nowego produktu producent wybrał nowy, szybki procesor Sigma Designs 700MHz, który pozwolił na realizację szeregu nowatorskich rozwiązań programistycznych, podnosząc poprzeczkę wyznaczającą funkcjonalność i standardy obsługi urządzeń przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców.

Urządzenie oferuje wszelkie standardowe funkcje sieciowego odtwarzacza multimedialnego zintegrowane z bogatą listą funkcji internetowych. Połączenie z siecią umożliwia natychmiastowe pobieranie informacji o filmach i muzyce oraz napisów do filmów, a także zapewnia bezpośredni dostęp do najnowszych zwiastunów filmowych, listy Top100 najpopularniejszych teledysków, czy powiadomienia o nowych wiadomościach w skrzynce pocztowej Gmail. Dodatkowe aplikacje pozwalają na przeglądanie YouTube i kanałów Channels TV. Odtwarzacz bardzo dobrze współpracuje z urządzeniami mobilnymi, tabeltami i smartfonami. Oferuje funkcje zdalnego uruchamiania odtwarzania filmów i muzyki oraz udostępniania zasobów do odtwarzania na urządzeniu przenośnym. Prosty, przyjazny użytkownikowi interfejs ekranowy kontrolowany jest za pomocą niewielkiego pilota. Producent przygotował dodatkowo uproszczoną wersję kolorowego menu dla dzieci, z w pełni kontrolowanym dostępem do treści.
Automatyczna aktualizacja urządzenia przez internet ma w przyszłości zapewnić bezproblemowe uzupełnianie funkcjonalności urządzenia oraz dodawania nowych aplikacji i serwisów internetowych.

XtreamerTV - HD Multimedia Player & StreamerPokaż listę sklepów...

XtreamerTV - HD Multimedia Player & Streamer
* XtreamerTV jest odtwarzaczem multimedialnym, a nie pełnowartościowym komputerem. Z tego powodu jakość i działanie niektórych stron internetowych z aktywną zawartością (FLASH, FLASH video, ActiveX, Java itd.) mogą być ograniczone.
Usługi których dostawcą jest strona trzecia mogą być zmieniane bez uprzedzenia, zniesione lub zawieszone. Firma Xtreamer, dystrybutorzy ani sprzedawcy nie ponoszą odpowiedzialności za dostępność usług i ich zawartość.

UWAGA! Specyfikacje i opisy z dnia 17.01.2013, sporządzone na podstawie materiałów producenta, nie zostały zweryfikowanie na działjącym urządzeniu. Opisy mogą ulec zmianie po weryfikacji funkcjonalności.
Główne cechy odtwarzacza XtreamerTV

 • Mała zwarta obudowa, chłodzona pasywnie (bez wentylatora), łatwa do przenoszenia i przystosowana do szybkiej instalacji w nowym miejscu
 • Opcja instalacji wewnętrznego dysku 2.5" o grubości do 12.5mm
 • Złącze HDMI v1.3 z sygnałem do 1080p (do 1920x1080 60Hz), obsługa trybu 24p, dodatkowo dostępne jest też złącze kompozyt wideo
 • Cyfrowe optyczne wyjście audio
 • Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100 MBit), opcjonalna, dedykowana karta WiFi 802.11bgn.
 • 4 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB, klawiatury oraz myszki.
 • Złącze PC USB do szybkich transferów danych między wbudowanym dyskiem i komputerem PC
 • Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigtal), DTS, wbudowane dekodery umożliwiające downmix dźwięku wielokanałowego do stereo (na wyjściu analogowym i cyfrowych w PCM)
 • Obsługa formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD) dla trybu passthrough w formatach 5.1 i 7.1
 • Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV
 • Odtwarzanie formatów DVD z obrazów ISO i katalogów VIDEO_TS, płyt BD z katalogów BDMV.
 • Obsługa polskich napisów do filmów w formatach SRT, SMI, SUB, SSA, odczyt napisów z plików MKV oraz m2ts
 • Odtwarzanie plików audio w formatach MP3, WAV, FLAC, OGG, AC3 i innych
 • Automatyczne indeksowanie plików dostępnych na dyskach i pamięciach USB, na potrzeby funkcji szybkiego katalogowania i przeglądania danych
 • Pobieranie z interentu informacji o filmach: opisów, okładek, plakatów (w przyszłości także napisów)
 • Obsługa informacji o wykonawcach i albumach dla plików MP3, wyświetlanie okładek
 • Intergacja głównego menu urządzenia z kontem poczty GMail (informacja o przychodzących wiadomościach), wiadomościami RSS i systemem prognozy pogody
 • Dostęp do zwiastunów najnowszych filmów w jakości HD i muzycznej listy teledysków Top100 - bezpośrednio z menu głównego urządzenia
 • Aplikacje obsługujące serwis YouTube, zintegrowania obsługa kanałów telewizyjnych YouTube Channels
 • Quick Launcher - uproszczone, opcjonalne menu dla szybkiej nawigacji po zasobach
 • Specjalny tryb uproszczonego kolorowego menu dla dzieci, z dostępem do zasobów z jednego folderu
 • Prosta i szybka funkcja podłączania (mapowania) dysków sieciowych
 • Rozbudowane funkcje współpracy z urządzeniami mobilnymi - tabletami i smarfonami. Przeglądanie plików, uruchamianie odtwarzania na TV, możliwość strumieniowego odtwarzania filmów na urządzeniu przenośnym, obsługa do 6 podłączonych urządzeń równocześnie.
 • Dostęp przez strony WWW do dysku, pamięci USB i zasobów sieciowych podłączonych do odtwarzacza. Opcja zdalnego uruchamiania odtwarzania.
 • Funkcje zarządzania plikami (kopiowanie, kasowanie, tworzenie katalogów)
 • Wbudowany serwer i klient Samba/CIFS
 • Klient BitTorrent (Transmission) zarządzany przez WWW (port 9091)
 • Wielojęzyczne menu (język polski dostępny od wersji oprogramowania 1.2.00281 z marca 2013)
 • Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet
 • Gwarancja 24 miesiące
XtreamerTV - Menu główne
* XtreamerTV jest odtwarzaczem multimedialnym, a nie pełnowartościowym komputerem. Z tego powodu jakość i działanie niektórych stron internetowych z aktywną zawartością (FLASH, FLASH video, ActiveX, Java itd.) mogą być złe lub ograniczone.
Usługi których dostawcą jest strona trzecia mogą być zmieniane bez uprzedzenia, zniesione lub zawieszone. Firma Xtreamer, dystrybutorzy ani sprzedawcy nie ponoszą odpowiedzialności za dostępność usług i ich zawartość.

UWAGA! Specyfikacje i opisy z dnia 17.01.2013, sporządzone na podstawie materiałów producenta, nie zostały zweryfikowanie na działjącym urządzeniu. Opisy mogą ulec zmianie po weryfikacji funkcjonalności.
Procesor

Sigma SMP867x 700MHz

Układ SMP867X Sigma Designs jest pierwszym z procesorów Sigma jaki został zastosowany w odtwarzaczach marki Xtreamer. Nowa platforma sprzętowa to nowe możliwości niespotykane w wcześniej w urządzeniach producenta.
Układ taktowany jest zegarem 700Mhz, zrealizowany został zgodnie z koncepcją SoC (System on Chip). Procesor zaprojektowany został na potrzeby zastosowań w urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku, które mają zapewnić kompleksową obsługę materiałów multimedialnych, obejmujących m.in wideo HD i sprawna obsługę strumieniowego odtwarzania plików z internetu.
Pracę urządzenia kontroluje system Android (2.2) zmodyfikowany przez producenta w taki sposób aby obsługa sprzętu była możliwie prosta i przyjazna dla użytkownika.
Pamięć

512MB DDR2 SDRAM
512MB NAND FlashZłącza

Host USB: 4x (3 z boku, 1 z tyłu), v2.0
PC USB: 1 (miniUSB)
HDMI: v1.3a
Wyjście AV: audio + wideo kompozyt (jack 3.5mm)
Cyfrowe audio: optyczne
LAN: RJ45, 100Mbit
Zasilanie: 5V

Obudowa

Szerokość: 146mm
Grubość: 33mm
Głębokość: 109mm

Waga: 225 g
(bez dysku)
XtreamerTV - HD Multimedia Player & Streamer
Obudowa jest przystosowana do pracy w poziomie. Konstrukcja obudowy uwzględnia efektowne odprowadzanie ciepła z procesora oraz dysku twardego montowanego wewnątrz. Odtwarzacz nie posiada wentylatora, co w praktyce zapewnia bezgłośną pracę zestawu.

XtreamerTV to jeden z najmniejszych dyskowych odtwarzaczy multimedialnych na rynku. Małe wymiary i waga sprawiają, że jest urządzeniem bardzo mobilnym i jednocześnie prostym w podłączeniu i łatwym w obsłudze.
Mały i lekki pilot posiada tylko 9 przycisków ale dzięki odpowiednio przystosowanemu oprogramowaniu i systemowi rozwijanych menu z funkcjami, zapewnia sprawne sterowanie wszystkimi funkcjami odtwarzacza bez odrywania wzroku od ekranu.

XtreamerTV - HD Multimedia Player & Streamer
UWAGA! Specyfikacje i opisy z dnia 17.01.2013, sporządzone na podstawie materiałów producenta, nie zostały zweryfikowanie na działjącym urządzeniu. Opisy mogą ulec zmianie po weryfikacji funkcjonalności.
Obsługiwane formaty

Formaty wideo:
  AVI / MKV / TS / TP / TRP / M2TS / MPG /
  M2T / MP4 / MOV / VOB / ISO / DVIX
  IFO / DAT / ASF / FLV

Kodeki wideo
  MPEG 1/2/4
  AVI
  XVID
  WMV9 (MP@HL)
  H.264 (MP@HL4.1)
  VC-1 (AP@L3)
  (i inne)

Formaty audio:
  AAC, M4A
  MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
  WAV
  WMA
  FLAC
  OGG Vorbis

Kodeki audio:
  Dolby Digital (AC3) 5.1 - passthrough oraz downmix do stereo
  Dolby Digital Plus 7.1 - passthrough
  Dolby TrueHD 7.1 - passthrough
  DTS HD 7.1 - passthrough
  DTS 5.1 - passthrough oraz downmix do stereo
  FLAC
  MPEG-1/2 (layer 1,2,3)
  WMA9
  LPCM, ADPCM
  OGG

Formaty zdjęć:
  JPEG, HD JPEG
  BMP
  GIF
  PNG

Inne formaty:
  ISO, VIDEO_TS (dla obrazów płyt Video DVD)
  BDMV (dla obrazów płyt BluRay, odtwarzanie uproszczone, bez obsługi menu)
Xtreamer - obsługiwane formaty plikówFormaty napisów:
  SRT (SubRip)
  SMI (Sami)
  SUB (MicroDVD)
  SSA (Sub Station Alpha)
  ASS
  IDX
  PGS (BD)

XtreamerTV obsługuje większość najpopularniejszych formatów napisów do filmów. Obsługiwane formaty są standardami w wielu krajach, a pliki z napisami są łatwe do znalezienia w internecie (w kolejnych wersjach oprogramowania zaplanowana jest opcja wyszukiwania i samodzielnego pobierania napisów z internetu).

Odtwarzacz wyświetla napisy w dolnej części ekranu. Pozwala na zmianę ich koloru, wielkości, koloru i wielkości obrysu i położenia tekstu na ekranie.

XtreamerTV - Obsługa napisów
UWAGA! Specyfikacje i opisy z dnia 17.01.2013, sporządzone na podstawie materiałów producenta, nie zostały zweryfikowanie na działjącym urządzeniu. Opisy mogą ulec zmianie po weryfikacji funkcjonalności.

...
Dysk twardy

XtreamerTV przygotowany jest do montażu wewnętrznego dysku twardego o wielkości 2.5" i grubości do 12.5mm. Obsługiwane są dyski ze złączem SATA/SATA II/SATA III o pojemności do 1000GB (w momencie publikacji bardziej pojemne dyski 2,5" nie są jeszcze dostępne na rynku).

Xtreamer może pracować bez dysku twardego, pobierając dane z dysków i pamięci USB oraz z sieci komputerowej (np. z serwera NAS). Instalacja dysku pozwala na korzystanie z odtwarzacza niezależnie od zewnętrznych źródeł danych i zapewnia najszybszy dostęp do zgromadzonych materiałów audio i wideo.

Dyski 2.5" są powszechnie stosowane w notebookach. Cechy dysków 2.5" to: bardzo wysoka kultura pracy (niski poziom hałasu i wibracji), małe zapotrzebowanie na energię, niska waga oraz bardzo wysoka odporność na wstrząsy i uderzenia (z reguły 3x wyższa w porównaniu do dysków 3.5").

Xtreamer - dyski twarde
Akcesoria standardowe
 • Zasilacz sieciowy AC (EU), DC 5V 3A
 • Pilot zdalnego sterowania z baterią
 • Kabel AV (przejście jack 3.5mm -> 3x chinch)
 • Kabel PC USB 2.0
 • Drukowana instrukcja Quick Start (ang)
 • Gwarancja 24 miesiące

Wyposażenie opcjonalne

XtreamerTV - pilot zdalnego sterowania
XtreamerTV z kartą WiFi